Kapat
Reklam Alanı
Seo 432 1

Ziyaretçi İstatistiklerinin Önemi

Web site sahipleri ziyaretçileri hakkında birçok konu da merakta bulunurlar. Bu meraklarını istatistikler yardımıyla giderirler. Ziyaretçi istatistikleri sitenizin gelişimi ve gidişatı için oldukça önemlidir.

Ziyaretçi istatistikleri sayesinde sitenizi ziyaret eden kullanıcılar hakkında birçok bilgi elde edebiliyorsunuz. En önemlisi sitenizi ziyaret eden kullanıcı sayısına ulaşabiliyor, hangi sayfaları ziyaret ettiklerini görebiliyorsunuz. Gelişmiş birçok istatistik hizmeti çok farklı imkanlar sunuyor. Ziyaretçilerinizin hangi sayfada ne kadar süre geçirdiğini, sitenize hangi referans noktasından geldiğini görebiliyorsunuz. Hangi anahtar kelimeler üzerinden sitenize erişim olduğunu görebilir ve anahtar kelimeleriniz üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Ayrıca web sitenizin gelişim sürecini de ziyaretçi istatistikleri üzerinden takip edebileceksiniz. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık raporlama ile daha ayrıntılı şekilde takip edebileceksiniz.

Sizin de bir web siteniz varsa mutlaka istatistik kullanmalısınız. Google bu konuda ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra birçok ziyaretçi istatistik hizmeti sunan firma bulabilirsiniz. Ziyaretçi istatistikleri ile sitenizin gelişimine yön verebilirsiniz. Ziyaretçilerinizin ilgisi üzerine odaklanabilir, onlara daha sağlıklı hizmet sunabilirsiniz. Ziyaretçilerinizin olumlu dönüşlerinin size katkı sağlayacağını unutmayın.

{M.SEFER}

“Ziyaretçi İstatistiklerinin Önemi” üzerine 1 yorum

  1. İman Ehli dedi ki:

    Daha önceden sitelerimdeki istatisliklere dikkat etmiyordum ama yazınızı okuyunca fikrim değişti çok teşekkür ederim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.