Kapat
Reklam Alanı
analytics-ss-1920
Wordpress 520 0

WordPress’e Analytics Kodu Ekleme

Bu makalemizde internet sitesinin kurulduktan sonra mutlaka istatistiklerin takip edilmesi için sitenize eklemeniz gereken Google Analytics kodunun nasıl eklenileceğini siz değerli okurlarımıza anlatıyoruz.

Öncelikle bir gmail hesabınızın aktif olması gerekiyor. Daha sonra https://www.google.com/analytics/ linkine tıklayarak kayıt işlemlerine başlıyoruz.

1- İlk olarak sağ üst köşeden kayıt ol butonuna basıyoruz.

 

2- “Yeni Hesap” kısmında ise bizlere doldurmamız için verilen kutuları kendimize göre aşağıda ki resimdeki gibi dolduruyoruz.

 

3- “Google ürünleri ve hizmetleri, Karşılaştırma, Teknik destek, Hesap uzmanları” seçeneklerini aktif ederseniz sizler için yararlı olacaktır. İşlemlerimizin bitmesine çok az kaldı. “İzleme Kimliği edinin” yazılı mavi butona basıyoruz.

4- Karşımıza çıkan “Google Analytics Hizmet Sözleşmesi Şartları” adlı şartnameyi kabul ediyoruz. Ama öncesinde ülkemizi Türkiye olarak seçmek zorundayız.

5- Son adıma çok az kaldı. Karşımıza gelen izleme kimliğini web sitemizin header kısmına yerleştiriyoruz. Ben wordpress kullanıcıları için Teknobit V3 adlı temada sizlere bunu göstereceğim.

 

6- Evet artık son adımdayız. Aşağıda ki resmi inceleyerek izleme kodunu nereye yapıştırdığımızı görebilirsiniz. WordPress veya teknobit v3 adlı temayı kullanmıyorsanız izleme kodunu temanızın header bölümüne yapıştırmanız gerekecektir.

Bir önceki yazımız olan WordPress'de Arkaya MP3 Ekleme başlıklı makalemizde arka plana müzik ekleme, arkaya müzik ekleme ve mp3 ekleme hakkında bilgiler verilmektedir.

{M.SEFER}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.