Kapat
Reklam Alanı
652064_of792
Wordpress 513 0

WordPress’de Arkaya MP3 Ekleme

WordPress site kullanıcılarının okurlarına yazıyı okurken sıkılmamaları için farklı şeyler tercih etmeleri çok güzel bir durum olmakla birlikte çok eğlenceli şeyleri ortaya çıkarmaları muazzam bir olay. Bunlara bir eğlenceli içerik daha eklenerek sitenin arkasında müzik çalma durumu yer almakta. Bu sistem için bir çok alternatif bulunmakla birlikte WordPress kullananlar daha kolay ve farklı şekillerde sitesinin arkasına müzik koyabilmektedirler. Geçelim WordPress’in arka planına müzik ekleme yollarına.

 

SCM Player Kullanarak Müzik Ekleme

SCM Player sadece wordpress platforumda değil, çoğu sitelerde en çok kullanılan arka plana mp3 ekleme sistemlerinden bir tanesidir. Siteye bu sistemi eklemek için ilk baş SCM Player’ın web sayfasına girip Setup Wizard kısmından kuruluma başlamanız ve Choose Skin kısmından da sitenizde kullanılacak ses oynatma kısmının temasını seçmeniz gerekecektir. Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra Next butonuna basarak Edit Playist kısmından mp3 ekleme işlemlerini gerçekleştireceksiniz. Müziği ister kendi fiziksel sunucunuzdan, ister youtube üzerinden isterseniz de farklı sitelerden ekleyebilmenize yer verilmiş. Ardından play shuufle playback gibi düzenlemeleri yaparak müzik çalarınızı daha kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Daha sonra sizlere verilen kodu Görünüm > Düzenleyici > Tema Üst Bölümü alanına gelerek, <body> etiketinin içine </body> etiketi bitmeden de her hangi bir yerine yapıştırabilirsiniz. Ve mutlu son işlemlerimiz bitti.

 

Bir önceki yazımız olan WordPress 4.9.4 Güncellemesi Neleri Barındırıyor ? başlıklı makalemizde 4.9.4, wordpress ve wordpress güncelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

{M.SEFER}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.