Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
wp
Nedir? 108 0

Whatsapp Casus Yazılımı ChatWatch Nedir?

İlk önce şunu açıklamak istiyorum app store bu yazılımı kaldırdı. Peki ChatWatch Nedir? Whatsapp  Ayar kısmında son görülmeyi kapattığınız zaman rehberinizdeki herhangi bir kişi ne zaman WhatsApp ‘a baktığınız mesajını görüp görmediğinizi bilemiyor. Ama öyle bir uygulama yapıldı ki WhatsApp ‘ın bu gizlilik ayarı ortadan kalkıyor.

ChatWatch isimli uygulama WhatsApp kullanan arkadaşlarınızın durumu gizli olsa bile onları takip ediyor. Ne zaman WhatsApp açmış görebiliyor. Elbette ilk etapta bunun için sizden 24 saatlik bir zaman istiyor.

Uygulamanın en tehlikeli özelliklerinden birisi de seçtiğiniz iki numaranın birbiriyle etkileşime olup olmadığını cüzi bir miktar karşılığı sizlere söylüyor.

Buna açıkça bir güvenlik açığı denebilir. Bu uygulama ve benzerleri için WhatsApp bir önlem alacak mı merak ediyoruz.

Uygulama, App Store’da ortaya çıkmasından kısa sonra Apple tarafından yasaklandı. Chatwatch’un geliştiricisi, uygulamalarının mağazadan neden kaldırıldığını bilmediklerini söylerken, web sürümünü yayınlayacaklarını açıkladı.

 

Bir önceki yazımız olan Youtube Trending Now Olayı Nedir ? başlıklı makalemizde Abone, Like ve Trend hakkında bilgiler verilmektedir.

Murat İşbilir {muratisbilir}

Sen Anlat Biz Yazarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.