Kapat
Reklam Alanı
Öne Çıkanlar 3.127 0

Tarihin En Gerçekçi Oyunu: SCUM

SCUM Hayatta kalma oyunlarının tarihini değiştirecek yenilikler ile geliyor. SCUM bu işi öyle bir abartıyor ki bugüne kadar çıkmış tüm hayatta kalma oyunlarını bir kenara bırakın arkadaşlar. Bu oyunda kalori hesaplama, mide hacmi, mide hacminizi ne kadar doldurduğunuza göre açlık var ve bunların hepsi SCUM’un içerisinde yer alıyor. SCUM’u diğer oyunlardan ayıran özellik karakter analiz ekranı.

SCUM HAKKINDA GENEL VE KISA BİLGİLER

Bu analiz ekranında kalsiyum seviyeniz var hangi vitaminleri aldığınız hangi vitaminler eksik ve bu vitaminlerin eksik olduğunda fizyolojik hasarları aldığınızda size verebilecek uyarılar var. Kalori alımınız var ve bu kalori alımınıza göre hareket etmeniz gerekiyor çünkü kalori alımınızı bir kaç gün üst üste çok fazla geçerseniz vücudunuz halsizleşebilir ve metabolizmanız otomatik olarak yavaşlatılıyor. Böyle bir detay seviyesinden bahsediyoruz karakter analiz ekranında.

Peki SCUM’un olayı, konusu, hikayesi nedir ? Neden bu kadar abartılıyor oyunda bu metabolizma ve aldığınız her şeyin bir değer olarak karakterinize yansıması ? SCUM İngilizce’den çevirildiğinde kabaca “İnsan Ziyanı” diyebileceğimiz “Pislik” diyebileceğimiz bir anlama geliyor. Zaten oyunda da bir hapishane mahkumunu canlandırıyoruz. Mahkumun tutulduğu adada  bir televizyon şovu gerçekleştiriliyor, ve biz televizyon şovuna katılıyoruz. Bu şovda ünümüz arttıkça çok daha yeni ekipmanlara, yiyeceklere, içeceklere, en önemlisi de daha iyi koşullara  ulaşıyoruz. Ama öncelikli amacımız bu hapishane kaçkınlarıyla dolu adada hayatta kalabilmek.

Çok zorlayıcı bir konsept olarak gözüküyor ama aslında öyle değil. Birazcık SCUM’un konseptini açtığınızda oyunda hayatta kalmak tek amacınız değil. YE YADA OL gibi basit bir mantıkla ilerlemiyor, bir elmayı yediğinizde oyunda o elmada ki kalori, şeker, asit miktarı gibi bunların hepsi sizin metabolizmanıza etki ediyor ve karakterinizin fiziksel imzasına, fiziksel görünüşüne ve yapısına etkide bulunuyor. Mesela ağır silahlar kullanmak isteyen baya kaslı bir karakter yönetmek istiyorsunuz ama oyunda protein ve karbonhidratları yeterli bir şekilde alamazsanız veya onlara doğru bir şekilde ulaşamazsanız eğer başarısız olursanız kaslarınızı, kas kütlenizi ve ağırlığınızı çok hızlı bir şekilde kaybetmeye başlaycaksınız ve en başta karakteri oluşturma amacınızdan sapıcaksınız. Bu yüzden ne yediğinize diyetinizi nasıl oluşturduğunuza tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi dikkat ediceksiniz. Fiziksel görünüşünüzde ki eksiler veya artılar televizyon şovunuz da ki ününüzü etkileyecek. Bunun yanında hapishanede bir mahkumla kavga ettiniz ve suratınızın ortasına bir yumruk yediniz. Bunun sonucunda dişlerinizi kaybedebileceksiniz. Ve dişlerinizi kaybetme durumunuzda ününüz açısından çok sorun teşkil edecektir hatta bazı yiyecekleri yiyemeyeceksiniz, sağlık sorunlarınız oluşucak bunu atlatmaya çalışacaksınız. En nihayetinde bu anlattıklarımız sizin ne kadar koşabileceğinizi, neyi ne kadar taşıyabileceğinizi, saldırı yaparken veya koşarken ne kadar dayanıklı olabileceğinizi, ve çok daha fazlasını etkileyecek.


SCUM NASIL İNDİRİLİR ?

Herşey’den önce SCUM şuan alfa testinde ve 29 Ağustos 2018 tarihinde Steam üzerinden erken erişime açılacak ve bu sayede Steam üzerinden oyunu indirip oynayabileceksiniz. 

Fiyatı 19,99 ABD Doları olacak

SCUM Steam Linki


SCUM KARAKTER OLUŞTURMA VE ÖZELLEŞTİRME [ÖN-ALFA]

ISLAKLIK VE KURUTMA SİSTEMLERİ


SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
  • İşlemci: Intel Core i5-4430 / AMD FX-6300
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 2GB / AMD Radeon R7 370 2GB
  • DirectX: Sürüm 11
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
  • İşlemci: Intel Core i5-6600K / AMD Ryzen 5 1600
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB / AMD Radeon RX 580 4GB
  • DirectX: Sürüm 11
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan

Bir önceki yazımız olan Steam: Kur Farkı Oyun Fiyatlarını Etkilemeyecek başlıklı makalemizde dolar 2.1 tl, dolar kuru ve dolar steam kaç tl oldu hakkında bilgiler verilmektedir.

{M.SEFER}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.