Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun 368 1

Sonunda Harita Seçimi PUBG’ye Geliyor

Merhabalar arkadaşlar, sonunda herkesin keşke olsa keşke olsa diye tutturduğu ve sonunda Blueholo tarafından getirilen harita seçimi özelliği yeni güncelleme ile geliyor. Bu gelecek güncelleme ile geliştirici firmanın kullanıcı isteklerini, görüşlerini son derece ciddiye aldığını görebiliriz. Paylaştıkları yazıda ilgili firma “PUBG’de ki değişiklikleri nasıl uygulayacağımız konusunda da dikkatli olmak istiyoruz.” cümlesiyle sanırım daha çok güncelleme geleceğini ve bunların oyuna zarar vermeden tamamen optimizasyon içerisinde uygulanacağını ancak biraz zaman alacağını belirtiyor gibi görünüyor.

 

Son güncellemede uçağın rotası kırmızı ve beyaz şeritler ile belirtildi. Sırada ki gelecek güncelleme çok hoş olacak. Şimdi firmanın endişelerini sizler için makalemize ekliyoruz ve yazımıza devam ediyoruz.

 

İlk sorun ; Harita seçeneği League Of Legends’de ki gibi eşleştirme zamanlarında bir miktarda olsa artışlara neden olur mu ?

Firma için bu konu en sorunlu konu olmuş ve işi çok ciddiye alarak daha fazla tartışmalara girilmesinin önünü açtı. 10 Milyonlarca eşleştirmeyi analiz ettiklerini ve harita seçimlerinin oyuncular için bozmadığından emin olmak için verileri sunucu, mod ve zamana göre sıraladıklarını belirttiler.

İkinci sorun; Farklı ülkelerde ki oyuncuların başka tercihlere ve farklı oyun tarzlarına sahip olduklarını belirtmek isteriz. Bu yüzden hepsinin harita seçim işlemini nasıl yapabilirdik ?

 

Bu sorunu çözmek için ise sadece Reddit gibi geri bilidrim kaynağına güvenemeyiz. Dünyanın dört bir yanından, oyunculardan gelen geri bildirimleri toparladık ve öğrendiklerimiz birkaç kez harita seçimi için tasarımlarımızı hurdaya çıkarmaya ve yeniden tasarlamaya yönlendirdi. Diyerek açıklamalarını yaptılar.

 

 

Bir önceki yazımız olan PUBG 19 Nisanda Ücretsiz Oluyor başlıklı makalemizde PUBG, pubg bedava ve pubg bedava indir hakkında bilgiler verilmektedir.

{M.SEFER}

“Sonunda Harita Seçimi PUBG’ye Geliyor” üzerine 1 yorum

  1. Furkan Fazıl dedi ki:

    Kazanılan bütçenin ardında oyunun gelişmesi zaten gerekliydi. Keşke optimizasyona da aynı özeni gösterseler, umarım o alana da yatırım yaparlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.