Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Makaleler 167 1

Seçimden Sonra Dolara Ne Oldu ? Dolar Ne Kadar ?

Dolar kaç TL? Dolar kuru ne kadar oldu ? Seçimde doların durumu ? Cumhurbaşkanlığı ve Meclisın aynı partide kalması dolar kurunun seçim sonrası bankalarararsı piyasasında 4.55 ve altına kadar düştü ama sonra tekrardan yukarı seviyelere çıkan dolar en son 4.70’e kadar çıktı. Euro kuru 5.48 seviyelerinde devam ediyor. BIST endeksi ise bu haftaya %3.55 yükseliş ile 99.256 puanla başladı.

 

Seçim sonrası dolar kuru ilk başlarda düşsede saatler sonra yeniden çıkmaya başladı. Dolar geçen hafta cuma günü 4.66 seviyelerindeyken seçim ertesi ilk gün 4.62 oldu. Gelen satışlarla 4.60 TL ve altına indi. Sabah ise 4.5375 TL,’ye kadar düştü. TL’nin seçin sonrası kazancı yüzde 3’ü geçti. Öğleden sonra dolar kuru tekrardan yükselişe geçti.

Bir önceki yazımız olan Dropbox Halka Açılıyor başlıklı makalemizde bulut, dropbox ve sunucu hakkında bilgiler verilmektedir.

{M.SEFER}

“Seçimden Sonra Dolara Ne Oldu ? Dolar Ne Kadar ?” üzerine 1 yorum

  1. 8topic dedi ki:

    Genel olarak ekonominin riskler üzerine kurulduğunu söyleyebilir. Ülkede ekonomi riski düşerse, ülkenin parası değerlenir ve diğer ülkelerin parasıyla arasında fark kalmaz; enflasyon da düşer. Ekonomide tek ve gerçek kural bu olmasa da genelde bu denklem üzerinden şekillenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.