Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
150-Milyon-Kişini-Verileri-MyFitnessPal-Adlı-Uygulama-Üzerinden-Çalındı
Mobil 60 0

MyFitnessPal Adlı Uygulama Milyonlarca Kişinin Verileri Çaldı

Under Armour markası MyFitnessPal adlı sağlık ve fitness uygulaması olan yazılımın 150 milyon kişinin verilerini çaldığını ortaya çıkardı. Uygulama tarafından alınan gereksiz izinler nedeniyle önemli kişisel bilgiler bilgisayar korsanlarının eline geçti.

Spor ve Fitness uygulaması olan MyFitnessPal uygulaması Android ve iOS işletim sistemlerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Facebook tarafından geçenlerde Cambridge Analytica veri skandalı ile ilgili paylaşımların sonrasında bu tür uygulamalarında veri ihlali yapabileceği sorusunu akıllarda bıraktı.

Daha sonrasında Under Armour tarafından yapılan araştırmalar sonucunda MyFitnessPal uygulamasında olan bir açıktan dolayı kullanıcı verilerinin çalındığını belirtti. Çalınan veriler arasında kullanıcıların e-posta, kullanıcı isimleri ve cihaza kayıtlı şifrelerini ele geçirdikleri belirlendi.

Yapılan açıklamalara göre kullanıcıların kredi kartı gibi bilgilerinin başka bir havuzda toplandığından bu uygulama üzerindeki açıktan dolayı bu bilgilere ulaşamadıklarını açıkladılar ama kullanıcılar için kredi kartı şifrelerini değiştirmelerini söyleyebiliriz.

Kaynak: Yeni Şafak

Bir önceki yazımız olan PUBG Mobile, 29 Mart Güncellemesi ile Neler Değişti? başlıklı makalemizde 29mart, güncelleme ve pubg mobile hakkında bilgiler verilmektedir.

Murat İşbilir {muratisbilir}

Sen Anlat Biz Yazarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.