Kapat
Reklam Alanı
Oyun 636 0

Milyonlarca PUBG Oyuncusu Banlandı!

Hem mobil platformlarda hem de bilgisayar ortamında oynanan online oyunlardan biri olan PUBG milyonlarca oyuncu sayısına sahipken yaklaşık 13 milyon oyuncusunu banladı.

Hem mobil platformlarda hem de bilgisayar ortamında oynanan online oyunlardan biri olan PUBG milyonlarca oyuncu sayısına sahipken yaklaşık 13 milyon oyuncusunu banladı.

Gerek bireysel gerekse takım halinde oynama imkanı sunulan PUBG oyununda milyonlarca insan hile kullandığı gerekçesiyle banlandı. 2017 yılı Haziran ayından bu zamana kadar hile kullandığı oyundan uzaklaştırılan kişilerin sayısı 13 milyonu geçti. Oyuncuların şikayetleri üzerine yapılan bu işlemler sonucunda hâlâ oyunda hile kullanma imkanı bulunabiliyor.

PUBG geliştiricisi Bluehole tarafından yapılan açıklamaya göre oyunun hile kullanımına müsait olduğu belirtiliyor ancak bu hile kullanımının önüne geçmek için çalışmalar yürütüldüğü söyleniyor. Bluehole tarafından yayınlanan verileri derleyen bir Reddit kullanıcısı tarafından paylaşılan verilere göre 2017 yılında sonbahar dönemine göre ban sayılarında ciddi bir artış olduğu gözleniyor. Ancak banlama işlemi bu kullanıcıların yeni kullanıcı ismiyle oyuna devam etmelerini engelleyemiyor. Kullanıcının hesabını değil yalnızca kullanıcı adını banlamış oluyor.

İstatistiklerin hazırlandığı Reddit kullanıcısı tarafından PUBG oyununda son zamanlarda kullanıcı sayısında da bir düşüş yaşandığı yansıtılıyor. Oyunu bilgisayar ortamında aynı anda oynayan kullanıcı sayının bu yılın başında düştüğü belirtiliyor.

 

Bir önceki yazımız olan Shadow Warrior 2 Kısa Süreliğine Ücretsiz başlıklı makalemizde Free Game, Shadow Warrior 2 ve sistem gereksinimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Who Am I? {Who Am I?}

Are we just a human?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.