Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Genel 17 0

Maltepe satılık daire fiyatları ne kadar

Maltepe satılık daire fiyatları ne kadar?

İstanbul Anadolu Yakası’nın son yıllarda prim değeri artan ilçesi Maltepe’de yeni projeler artıyor.

Maltepe satılık daire

Maltepe satılık ev

Şehrin kalabalık ilçelerinden Maltepe’nin nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 verilerine göre, toplam 497 bin 586. Yatırım, ulaşım-altyapı çalışmalarının hızla devam ettiği ilçede konut piyasası ise ayrı bir önem taşıyor. Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan gayrimenkul sektörü için önemli ilçelerinden biri olan Maltepe’de konut fiyatları yatırımcıların ilgi odağında yer alıyor. Peki, markalı konut projeleri ve kolay ulaşım olanaklarıyla öne çıkan Maltepe satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Maltepe emlak piyasasına dair merak edilenler…

Maltepe satılık daire fiyatları 549 bin 200 TL’den başlıyor!

Maltepe satılık ev ve kiralık daire fiyatları yakından takip ediliyor. Zingat.com Bölge Raporu 2018 Haziran ayı verilerine göre, Maltepe satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.2 azalış gösterdi. Maltepe ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 4 bin 393 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 22 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Maltepe ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı minimum 329 bin 501 TL, maksimum 549 bin 200 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 439 bin 334 TL olarak belirtiliyor.

Maltepe kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu 2018 Haziran ayı verilerine göre, Maltepe kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, 1.254 TL ile 2 bin 90 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 1.672 TL olarak gösteriliyor.

Maltepe’nin konutta kazandıran mahallesi: Feyzullah

İstanbul’un Maltepe ilçesinde toplam 18 mahalle bulunuyor. O mahalleler ise şöyle; Zümrütevler, Fındıklı, Bağlarbaşı, Cevizli, Altıntepe, Altayçeşme, Küçükyalı, İdealtepe, Esenkent, Başıbüyük, Aydınevler, Çınar, Feyzullah, Girne ve Gülensu. İlçenin en kalabalık mahallesi Zümrütevler, en az nüfuslu mahallesi ise Gülensu oldu. Maltepe satılık konut fiyatından en yüksek aylık artış oranına sahip mahalle Feyzullah oldu. Feyzullah Mahallesi’nde ortalama konut metrekare fiyatları 4 bin 601 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 24 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Feyzullah Mahallesi’nde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı, en düşük 345 bin 79 TL, en yüksek 575 bin 100 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 460 bin 105 TL olarak ölçümleniyor.

Bir önceki yazımız olan Savunma ve Havacılık Saniyisi %12.8 Artış Gösterdi başlıklı makalemizde ejder yalçın, sanayi ve savunma ve havacilik hakkında bilgiler verilmektedir.

{M.SEFER}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.