Kapat
Reklam Alanı
para
Makaleler 697 6

Kolay Yoldan Para Kazanma Hevesinin Zararları

Son dönemde Çiftlik Bank ile birlikte daha fazla gündeme gelen saadet zinciri ve buna benzer dolandırıcılık sistemleri, kolay yoldan para kazanma hevesinin zararlarını bir kez daha ortaya koymuştur. Birçok kişi hatta tüm insanlar ya hiç çalışmadan yada çok az çalışarak çok para kazanmak isterler.

Bu anlayıştaki birçok kişi ne yazık ki ellerindeki sermayeleri de kaybetmektedir. Yani hiç çalışmadan deyim yerindeyse bedavadan para kazanmak isteyen işiler kolay yoldan paralarını kaybetmektedirler. Peki, dolandırıcılar neden bu kadar başarılılar ve insanlar neden kolay yoldan para kazanmak istiyorlar?

Kolay Yoldan Para Kazanma

Kolay yoldan para kazanmak  bir diğer deyimle yatarak para kazanma olarak da bilinmektedir. İnsanların aklına bu cümleden direkt olarak uğraşmadan, çalışmadan para kazanma gelmektedir. Yaratılış gereği tembel olduğumuz ve çalışmaktan kaçtığımız su götürmez bir gerçektir. Bu nedenle insanlar yorulmadan, çaba harcamadan para kazanmak adına tüm yöntemleri araştırmakta ve denemektedirler. Titan sistemleri, saadet zinciri ve son dönemlerde ortaya çıkan birçok dolandırıcılık faaliyeti de insanların bu heveslerinden beslenmiş ve bu doğrultuda büyümüştür.

Kendinizden ve etrafınızdaki birçok kişiden de görebileceğiniz üzere para kazanmak oldukça zor bir eylemdir. Günde (en iyi ihtimalle) 8 saat çalışıp haftada 1 gün izin yaparak asgari ücret alan milyonlarca insan bulunuyor. Sırf bu duruma bakarak bile kolay yoldan para kazanılamayacağını rahatlıkla anlayabilirsiniz. İllegal olan ve etik olmayan yöntemler hariç alın terinizle ve kendi hakkınızla kolay yoldan para kazanmanız imkânsızdır.

Kolay Yoldan Para Kazanma Hevesinin Zararları

Her ne kadar böyle bir durum olmasa da birçok kişi kolay yoldan para kazanılacağına inanmış ve bu uğurda ellerindeki birikimi de feda etmiştir. İnternet üzerinden yayılan sistemler insanlara ellerindeki paraları kendilerine vermelerini ve onlara ciddi miktarda kazanç sağlayacaklarını ileri sürmektedir. Oysa kolay yoldan para kazanacağına inanan birçok kişi paralarını belli sistemlere yatırmakta ve dolandırıcıların hedefi olmaktadır.

Kolay yoldan ticaret ile uğraşmadan ve normal kazanç yollarından farklı olarak illegal işlere girişen kişiler kolay yoldan para kazanabilirler. Bu kişiler de kazandıkları gibi kolay bir biçimde kazandıkları paraları kaybedebilirler. Bu heves size elinizdeki birikim ve tasarruflarınızı da kaybetmenize neden olacaktır. Kolay yoldan para kazanma hevesinin zararlarının başında bu gelmektedir. Bin bir zorluk ve emekle kazandığınız parayı daha fazla kazanmak uğruna riske etmeniz ekonomik olarak büyük bir çöküş yaşamanıza neden olur.

Bu tarz sistemlere para yatırarak yapacağınız veya yapmış olduğunuz birikimlerin de kaybolmasına neden olursunuz. Böylece insanlara ve gerçek para kazanabileceğiniz yatırım araçlarına güveniniz de sarsılmış olur. Uzun vadede döviz, altın, yatırım fonu ve diğer yatırım araçları ile para kazanabilmeniz mümkünken çok daha fazla para kazanma hırsı sizi olumsuz etkileyebilir.

Kolay yoldan para kazanmanın mümkün olmadığını ve bu tarz sistemlere üye olarak (para yatırarak) elinizdeki birikiminizi de kaybedebileceğinizi bilmenizde fayda var. Daha garanti yatırım yollarına başvurarak az ama kesin bir biçimde para kazanabilirsiniz.

{M.SEFER}

“Kolay Yoldan Para Kazanma Hevesinin Zararları” üzerine 6 yorum

 1. Hemsireyiz.Net dedi ki:

  Son günlerde yaşanan ”ÇiftlikBank” olayı ile insanımızın kolay kazanç kapısının peşinde olduğunu görüyoruz. Kolay kazanç diye bir şey olduğunu düşünmüyorum, sadece şans vardır. 🙂

 2. Batuhan dedi ki:

  kolay yoldan para kazanamazsınız hiç bir zaman herşeyde bir emek gerekiyor bence sonra paralar uruguaya gidebilir 🙂

 3. esen dedi ki:

  Ev hanımı için oluşturmuş olduğumuz kadın sitesi için yazılan “internetten para kazanma” konulu yazıya buradan bakabilirsiniz
  Ayrıca site cidden başarılı olmuş eline koluna sağlık hocam.

 4. esen dedi ki:

  İnstagram üzerinden para kazanmayı düşünenler de bu yazıyı okuyabilirler

 5. Arda dedi ki:

  Tamda aradığım bir makaleydi, keyifle okudum. Eline sağlık.

 6. Erol Apaydın dedi ki:

  Aklıma direkt çiftlik bank geldi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.