Kapat
Reklam Alanı
Sosyal Medya 561 5

İnstagram’da Hikaye Testi Özelliği

Instagram’ın Snapchat’ten esinlenerek geliştirdiği Stories yani Hikayeler özelliği sayesinde geçici ve atıştırmalık tadında gönderiler paylaşabilmek mümkün. Ancak kullanıcıların bu özellikle etkileşiminden memnun olmayan Instagram yönetimi özelliği çok daha ön plana almayı planlıyor.

The Verge’in fark ettiği detaya bakılırsa Instagram, haber kaynağının başında sabit bir Hikayeler panelini test ediyor. Bu panel siz ekranı aşağı kaydırsanız da ekranın üstünde sizi takip etmeye devam ediyor. Eğer arkadaşlarınız son 24 saat içinde bir hikaye paylaştıysa uygulama bunu mutlaka görmenizi sağlamaya çalışıyor, ayrıca bu panelden kurtulmanın tek yolu biriken hikayeleri izlemek. Şu an kullanımda olan Instagram sürümünde hikayeler haber kaynağının içinde, gönderilerin arasına serpiştirilmiş şekilde yayınlanıyor, ve isterseniz ekranı kaydırmaya devam ederek onları yok saymak mümkün.

Kalıcı hikaye çubuğu şimdilik sadece sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde test ediliyor ve hiçbir zaman genel kullanıma açılmama ihtimali de var. Ancak Instagram’ın bu özelliği test ediyor bile olması, şirket için hikayelerin ne kadar önemli olduğunu kanıtlıyor.

Bir önceki yazımız olan Instagram Gönderi Zamanlama Özelliği Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde gönderi, instagram ve instagram gonderi zamanlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Who Am I? {Who Am I?}

Are we just a human?

“İnstagram’da Hikaye Testi Özelliği” üzerine 5 yorum

 1. Kanban Nedir? dedi ki:

  Bu kadar çok özelliği bir anda getirmeleri iyi mi kötü mü?

  1. M.SEFER dedi ki:

   Aslında iyi bir durum. İnstagram ekibinin kullanıcılarına ne kadar çok önem verdiğini çok güzel gösteriyor.

 2. seninlekazanalim dedi ki:

  bu tarz özelliklerin instagramı bozduğunu ve zarar verdiğini düşünüyorum.

 3. bahadır dedi ki:

  bence instegram amacı dışında kullanılıyor. GElişmesi güzel ama arkaşların bahsettiği gibi kullanıcılara önem verdiği bir gerçek.

 4. Meltem dedi ki:

  Hikaye ile birlikte normal fotoğraf paylaşımı neredeyse yarıyarıya azaldı.Kullanıcıları önemsemesi, yenilikler elbette güzel . tüm bu yeniliklerin fazla hızlı olduğunu düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.