Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Sosyal Medya 270 0

Instagram Gönderi Zamanlama Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram, yaklaşık 1 milyar kişi tarafından kullanılan resim, video ve hikâye paylaşma uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde takipçilere ya da takip edilenlere direct message yani, direk mesaj da gönderebiliyor. Paylaşılan gönderilerin altında beğeni, yorum ve mesaj olarak gönderme gibi seçenekler de bulunuyor. Paylaşılan her hikâye Ana sayfada 24 saat süresince görüntülenebiliyor. Aynı zamanda canlı yayın yapıldığında o an yayına katılamayan takipçiler daha sonra 24 saat içinde o yayını tekrar izleyebiliyor. Her geçen gün artan kullanıcıları sayesinde uygulamaya yeni güncellemeler yapan Instagram ekibi şu ana kadar uygulamaya birçok yüz efekti ve video efekti yükledi. Bunlardan bir tanesi de en çok kullanılan “Boomerang” efektidir. Bu efekt sayesinde çekilen kısa video önce ileri daha sonra geri sarılıyor. Peki, Instagram’da gönderi zamanlama özelliğini nasıl kullanırız?

 

Gramblr

Birçok sayıda Instagram hesabı kullananlar ya da işletme hesabı kullananlar gün içerisinde belirli sayıda gönderi paylaşmak istediklerinde yeterli zaman bulamayabiliyorlar. Fakat bunun için iki tür uygulama var. Bunlardan bir tanesi “Gramblr” denilen Instagram gönderi düzenleme sitesidir. Bu web site sayesinde istenilen resim ya da video üzerinde çeşitli ayarlamalar yapılırken gönderiye bilgi de eklenebiliyor. Gönderiyi zamanlamak için ise iki seçenek bulunuyor. Bunlardan ilki olan “Derhal” seçeneğinde gönderi hemen paylaşılıyor fakat diğer seçenek olan ”Başka zamanda paylaş” işaretlendiğinde başka bir gün ve saatte o gönderi otomatik olarak paylaşılıyor.

 

Buffer

Buffer gönderi zamanlamak için kullanılan bir diğer sitedir. Bu site ise belirli bir fiyat karşılığında kullanılabiliyor. Bu sitede ise paylaşılmak istenen gönderi hemen paylaşılmak isteniyorsa “Share now” seçeneği seçilir. Eğer gönderi daha sonra belirli bir zamanda paylaşılmak istenirse o zaman “Add to Queue” bölümü seçilir. Bununla birlikte bir diğer seçenek olan “Every day” seçilirse her gün için belirli bir gün ve saat ayarlanabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Instagram da Takipçi Kazanmanın 5 Yeni Yolu başlıklı makalemizde instagram, instagram takipçi ve instagram takipçi hilesi hakkında bilgiler verilmektedir.

{M.SEFER}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.