Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
seo-wheel-ss-1920
Seo 98 0

Güncel ve Sürekliliğin SEO Üzerindeki Etkisi

Ziyaretçilerinin sitenizde uzun süre durması bazı şeyleri doğru yaptığınızı gösterir. Google ziyaretçilerin sitenizde durma süresine ve hemen çıkma oranına dikkat ederek sizi değerlendirir. Google gözünde daha iyi seviyede olmak için ziyaretçilerinizi sitenizde daha uzun tutmalısınız.

Öncelikle tema ve renk seçiminizi gözden geçirin. Okuyucu boğan renkler ziyaretçi için hoş olmaz. Yazılarınızı anlaşılır ve akıcı dilde yazın. İçerik ile alakalı, doyurucu ve bilgi verici yazılar kullanın. Ziyaretçinin sitenizde dolaşması için sitenizin belirli köşelerine örnek konular koyabilir, yazı içerisinde benzer konulara geçişler ekleyebilirsiniz.

Yazılarda görsel kullanımı ziyaretçilerin ilgisini arttıracaktır. Görsel öğelere önem verin, grafik ve tablolar kullanmaya özen gösterin. Ziyaretçiyi sitenizde tutabilmek için onun ilgisini çekmelisiniz. Bu bilinçte yazılarınızı yazmalısınız.

Yazılarınızda aşırı olmayacak şekilde renklendirme kullanabilirsiniz, önemli noktaları kalınlaştırabilirsiniz. Yazılarınızın çok kısa olmaması da ziyaretçilerinizin daha uzun süre sitenizde kalmasını sağlayacaktır. Çok uzun yazılar ile ziyaretçilerinizi sıkmamaya özen göstermelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Ziyaretçilerinizi Sitenizde Daha Uzun Tutun başlıklı makalemizde hitleri tutma, oturum süresi çoğaltma ve seo hakkında bilgiler verilmektedir.

{M.SEFER}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.