Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
1467276776611
Sosyal Medya 65 0

Facebook’ta Yeni Özellikler İle Büyük Değişiklik

Facebook bugün resmi blogu üzerinden Haber Kaynağı’nda yapılacak olan değişimi duyurdu. Yapılan duyuruya göre Facebook, ilerleyen günlerde Haber Kaynağı’nda kullanıcıların aile üyelerinin ve yakın arkadaşlarının paylaşımlarını en üstte gösterecek.Bu adımla birlikte ayarlar kısmı daha anlaşılır oldu.

Bildiğiniz gibi Facebook üzerinden çok sayıda insanın bilgileri sızmıştı. İnsanlar haklı olarak bunların maddi çıkar karşılığı şirketlere satıldığını düşündü. Zuckerberg neredeyse her gün özür diliyor. Peki şimdi ne olacak?

  1. Hesabınızı daha güvenli hale getirin. Daha önceden hesabımız güvenli değil miydi bilmiyorum ama yeni düzenlemelerle birlikte hesabımız daha güvenli hale getirilebiliyor. İki katmanlı kimlik doğrulama başka birinin hesabınıza erişmesini engelliyor.
  2. En önemli değişikliklerden birisi ne paylaştığınızı görebiliyor ve isterseniz silebiliyorsunuz. Bunlara bıraktığınız ifadeler bile dahil. Yaptığınız aramalar bile silinebilir durumda ki zaten kıyamet buradan kopmuştu.
  3. Paylaşımlarınızı ve bilgilerinizi kimler görüntüleyebilir? Bu özelliği artık daha kolay bir şekilde değiştirmek mümkün. Artık kontrol sizde.

Bilgilerinize erişin aracı

Bu özellik sayesinde Facebook’un hakkınızda ne depoladığını kolayca öğrenebilirsiniz. İnsanlar acaba benim hakkımda neyi depoladılar diye merak eder oldu. Facebook’ta bundan sonra şeffaf olacağını göstermek için bu depolanan verileri sizlere sunuyor.

Barış Özcan’ın Facebook Hakkında Paylaştığı Şu Videoyu  Tavsiye Ediyoruz.

Kaynak: Facebook

Bir önceki yazımız olan La Casa De Papel - Helsinki'den Türkçe Mesaj Var başlıklı makalemizde berlin, helsinki ve la casa de papel hakkında bilgiler verilmektedir.

Murat İşbilir {muratisbilir}

Sen Anlat Biz Yazarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.