Kapat
Reklam Alanı
grafik-tasarim-programlari-752x440
Programlar 464 0

En İyi Grafik Tasarım Programları

Grafik tasarım günümüzün olmazsa olmazlarındandır. Bunun yanında grafik tasarım programları da grafik tasarımla bütünleşmiş bir şeydir. Günümüzde programlar olmadan tasarım yapmak biraz daha zor. Bunlar için kullanılan yaygınlaşmış belli başlı programlar vardır.

Grafik tasarımın en başlıca özelliği görselliğe dayanan bir iletişim unsuru olmasıdır. Bu iletişim, insanların dikkatini çeken, benimseten ve iyi bir tasarım gerçekleştirildiği zaman güven duygusunu, ürün ve hizmete dayalı olarak sağlayan grafik tasarımların sonuçlarında kendisini göstermektedir. İyi bir grafik tasarımı için, iyi bir program şarttır. Ayrıca bu programı destekleyecek ve çalışmasını sekteye uğratmayacak bir bilgisayarın donanım özellikleri de yapılan işin kalitesini ve verimini tetikleyecektir.

Grafik Tasarım Programları

Adobe Photosop

Photoshop programı piksel tabanlı bir programdır. Genellikle fotoğraf işlemek için kullanılır. Dijital ortamda herhangi bir görüntünün üzerinde istediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Web için bannerlar yapabilir, ilgi çekici görseller oluşturabilirsiniz. Renkler ve resimlerle uğraşan kişi ve kuruluşlar için vazgeçilmez bir program olmuştur.

Adobe Illustrator

Illustrator programı ise vektörel tabanlı bir programdır. Vektörel, çözünürlükten bağımsız, detay kaybetmeden istenilen boyuta büyütülüp, küçültülebilinir grafik türüdür. Dosya boyutu olarak daha az yer kaplarlar. Genelde kurumsal çalışmalarda, logo, kartvizit ve basılı materyallerde illustrator programı tercih edilir.

maxresdefault

Corel Draw

Corel Draw programı da vektörel tabanlı bir programdır. Genelde baskı grafiğinde kullanılır. Matbaa, tekstil, tabela ve dış cephe kaplama gibi alanlarda oldukça fazla kullanılır. Diğer programlara göre daha basit ve işlevseldir.

81jWAqLAUpL._SL1500_

Adobe InDesign

InDesign programını tasarımdan ziyade dizgi programı olarak adlandırabiliriz. Genelde çok sayfalı kitap, dergi, gazete gibi çalışmalarda kullanılır. Menüleri çok karmaşık olmamakla birlikte kullanıcıya hitap eden özellikleri de programı sevilenler arasında bulunduruyor.

indesign-cc-articles-panel-1200x997

Bir önceki yazımız olan GSM Operatörü Firması Üzerinden Bitcoin Madenciliği Yapan Adam Yakalandı başlıklı makalemizde Bitcoin ve GSM hakkında bilgiler verilmektedir.

Who Am I? {Who Am I?}

Are we just a human?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.