Kapat
Reklam Alanı
Makaleler 360 0

Dropbox Halka Açılıyor

Dropbox, günümüzün en popüler bulut depolama servislerinden birisidir. Dropbox, yaklaşık 650 milyonu aşkın kullanıcısı ile 7 Haziran 2007’den beri hizmet vermektedir.

Dropbox geçtiğimiz günlerde tasarımını yeniledi, bunun ardından ‘dropbox halka açılıyor’ söylentileri baş gösterdi. 25 Şubat’ta ortaya çıkan belgeler ile dropbox’un halka açılacağı resmen kanıtlandı, Halka arz için başvuruda bulunan şirket, Nasdaq borsasında DBX adı ile işlem yapacak.

Dropbox Ekim ayında yaptığı bu gizli başvuruda hangi noktada olduğu bilinmemekte. Ancak büyümesine rağmen büyük zarar yapan şirket son hamleleriyle zararı minimuma indirmeyi başardı.

Zararı 2015 yılında 325 milyon dolar iken 2017 yılında 110 milyon dolara düşürmeyi başaran şirket, gelirini de aynı ölçüde yükseltti. 2015 yılında 600 milyon dolar gelir elde eden dropbox 2017 yılında 1.1 milyon dolar gelir elde etti.

Bir önceki yazımız olan Kolay Yoldan Para Kazanma Hevesinin Zararları başlıklı makalemizde kolay para, para ve para kazanma hakkında bilgiler verilmektedir.

{M.SEFER}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.