Kapat
Reklam Alanı
Genel 327 0

Çalınan Facebook Hesapları Satışa Çıkarıldı

Facebook yetkilisi konuyla ilgili, “Detayları anlamak için çok çalışıyoruz, daha fazla bilgi sahibi olduğumuzda bunu duyuracağız” dedi.

25 Eylül 2018’de çalınan 50 milyona yakın Facebook hesabı, illegal veriler ve ürünlerin bulunduğu dark web üzerinden tanesi 3-12 dolar fiyatla satışa çıkarıldı.

Dijital para birimi bitcoin ve bitcoin cash ile satılan hesapların yaklaşık toplam değerinin ise 150-600 milyon dolar olabileceği ifade ediliyor.

TÜM İÇERİKLER VAR

Çalınan hesapların değerinin yüksek olmasının sebebi ise, kullanıcıların her türlü fotoğraf, yazışma, Messenger görüşmeleri ve Fecebook ile bağlantılı yaptığı diğer işlemlere ait hesap bilgilerinin bir arada sunulması.

DARK WEB KONUSUNDA BİLGİ VERİLMEDİ

Facebook, yapılan saldırının kimler tarafından yapıldığını ve merkezinin henüz belirlenemediğini açıklarken hesapların dark web üzerinden satışa sunulmasıyla ilgili bir bilgi vermedi.

‘DUYURACAĞIZ’

Facebook’un Başkan Yardımcısı Guy Rosen yaptığı açıklamada, “Detayları anlamak için çok çalışıyoruz, daha fazla bilgi sahibi olduğumuzda bunu duyuracağız” dedi.

 

Bir önceki yazımız olan Kırbaç Kasırgası İçin Öncesi ve Sonrası Alınacak Önlemler başlıklı makalemizde aydın, balıkesir ve Çanakkale hakkında bilgiler verilmektedir.

Who Am I? {Who Am I?}

Are we just a human?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.