Kapat
Reklam Alanı
760420telefom
Donanım 715 0

Asus’un Yeni Ekran Kartı Radeon RX 570 Expedition

Nvidia’nın üretici ortaklarına AMD ürünlerini oyuncu marklarının dışında tutması baskısının konuşulduğu bugünlerde, yeni tanıtılan ekran kartları bu iddiaları doğrular minvalde. Asus Radeon RX 570 Expedition buna son örnek.

Asus Radeon RX 570 Expedition Özellikleri ve Fiyatı

Asus Expedition serisi aslında uzun zamandır var ancak böyle hassas bir dönemde Asus’un neden bir süredir Rog Strix markası altında AMD ekran kartı piyasaya sürmediği sorusu kafaları karıştırıyor.

Asus Radeon RX 570 Expedition ekran kartı daha önce 4GB olan GDDR5 bellek miktarını 8GB seviyesine çıkarıyor. Bellek hızı 7Gbps olan ekran kartı 2048 Stream işlemcisine sahip ve 1256MHz seviyesinde çalışıyor.

Ekran kartında Asus’un özel tasarıma sahip çift fanlı bir soğutucusu kullanılmış. 80mm fanlara sahip olan soğutucu alüminyum yaprak dizilimi barındırıyor. Firma bu sayede ekran kartının 55 derece sıcaklık altında tutulduğunu ve 144 saat sürekli kullanım için yoğun testler yapıldığını ifade ediyor.

 

Tek bir 8-pinli PCIe güç bağlantısı olan ekran kartı 1 x DP1.4, 1 x HDMI 2.0b ve 1 x DVI girişine sahip. Ekran kartının 4GB bellekli versiyonu 1700TL-1800TL civarında geziniyordu.

  • Çift bilyeli 0dB fan, sürtünme problemini ortadan kaldırarak daha akıcı performans ve 2 kat fazla kullanım ömrü sunar. 0dB fanlar ile sessizlik içinde oyun oynayın.
  • Sektörde Sadece Super Alloy Power II ile birlikte olan Auto-Extreme Tecknolojisi üstün kalite ve en iyi güvenilirlik sunar.
  • 144 Saat aralıksız oyun deneyimi için yüksek kalite testleri.
  • XSplit Gamecaster ile GPU Tweak II, sezgisel performans düzenleme ve gerçek zamanlı akış sağlar.

Bir önceki yazımız olan Ekran Kartı Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerek başlıklı makalemizde amd, bellek ve bit hakkında bilgiler verilmektedir.

Who Am I? {Who Am I?}

Are we just a human?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.